• Aktualności
  • Kyokushin Karate
    • Terminy treningów -
      • DOJO MAZURSKA ul. Mazurska 19A
      • DOJO RYDLA ul. Rydla 49
      • DOJO TOR KOLARSKI ul. Wojska Polskiego 246
      • BASENSDS CKS
      • Trening Personalny
    • Kadra Instruktorska
    • Masutatsu Oyama
    • Droga Karate
    • Wymagania Egzaminacyjne
    • Przsięga Dojo
    • Zakup Sprzętu do Karate
    • Przepisy PZKK
  • Nurkowanie
    • Terminy treningów
    • Kadra Instruktorska
    • Kursy Nurkowania
    • Cennik Kursów Nurkowania
    • Zakup Sprzętu Nurkowego
  • Galeria
  • Płatności/Rejestracja
  • Ranking & KCh-Liga
  • Kontakt

Marcin Świątek medalistą Mistrzostw Świata w Japonii

Mamy niezwykłą przyjemność zakomunikować, iż podczas odbywających się w dniach 25-26.11.2023 w Japonii Mistrzostw Świata Kyokushin Karate, senpai Marcin Światek wywalczył 3 miejsce w kategorii junirów. Marcin w drodze po wymarzone trofeum pokonał m.in. cięższego od siebie o 25 kg zawodnika Japonii. Wielkie gratulacje Marcinie. W skład Reprezentacji Polski wchodziło jeszcze 3 zawodników Szczecińskiej Husarii: Aleksander Ambroziak, Wiktor Hadała i Wiktoria Wiergowska. Olek Ambroziak zaliczył świetne występy zarówno w kata jak i kumite. W kata wygrał dwie rundy pokonując po drodze reprezentanta Iranu i Japonii. W rundzie trzeciej uznać musiał nieznaczną przewagę zawodnika z Japonii, który finalnie wygrał całą rywalizację, pokonując jeszcze po drodze Braci Kusakabe i został Mistrzem Świata.

Olek 9 miejsce w kata na świecie. Gratulacje!!! W kumite świetna walka z reprezentantem Japonii. Pierwsza runda zakończona remisem z nieznaczną przewagą Aleksandra. Kilka technik jodan wykonanych przez Olka, które minęły przeciwnika, twarda walka i świetne trafienie przez Olka hizageri jodan, jednak technika „zbyt słabo weszła” aby została zaliczona. Dogrywka. W dodatkowej rundzie bardzo wyrównana walka zakończona trafieniem przez naszego reprezentanta ushiromawashi jodan, lecz ponownie technika nie została zaliczona. Decyzja sędziów wygrywa reprezentant Japonii stosunkiem 3-2. Aleksandrze, gratulujemy świetnej pracy i godnego reprezentowania kraju. 

Sensei Wiktoria Wiergowska - dzisiaj stoczyła jedną walkę z reprezentantką Iranu, w której to zdeklasyfikowala swoją rywalkę, skutecznie wyprzedając atak swojej przeciwniczki - sen sen no sen. Nauka nie poszła w las. W drugim pojedynku, Wiktoria po bardzo wyrównanej walce musiał uznać wyższość swojej przeciwniczki z Japonii, której uległa dopiero w dogrywce.

Sensei Wiktor Hadała rywalizując w kata uległ dopiero w drugim pojedynku z reprezentantem Japonii. Kolejnego dnia rywalizował w kumite, gdzie w pierwszym pojedynku walczył z silnym reprezentantem Iranu, który okazał się zbyt silny dla naszego reprezentanta.

Wszystkim Husarzom gratulejemy Godnego Reprezentowania Biało-Czerwonych Barw!!! Jesteśmy z Was Bardzo Dumni!!!

  • Poprzedni artykuł
  • Następny artykuł
  • Polityka plików cookies
  • Nurkowanie Szczecin
Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

all4web
Copyright © SKS Husaria 2008 - 2026 All rights reserved. Powered by: Ex-Net
Aktualności