W dniach 4 - 10.08.2008 roku odbył się na Litwie, niedaleko Palangi, międzynarodowy obóz letni Kyokushin Karate. W obozie tym uczestniczyła także reprezentacja Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai. Był to trzeci, ostatni turnus obozowy Litewskiej Federacji Kyokushin, który liczył ponad 270 osób, a łączna liczba karateków na wszystkich trzech turnusach sięgnęła 1000 osób!Lato jest okresem wielu różnych obozów karate, gdzie istnieją pewne schematy organizacyjne, pewne konwencje prowadzenia zajęć czy wręcz całego obozu. Odnosi się to również do charakteru litewskiego obozu, który nie odbiegał zbyt od tych standardów, do których wszyscy są przyzwyczajeni: poranny trening, przedpołudniowy trening i popołudniowy trening.podkreślić należy jednak to, że był to obóz Kyokushin Karate.wniosek z tego jest taki, że nie było na tym obozie nic co nie jest związane ze sztuką walki Sosai Oyamy.
Od początku obozu do jego samego końca każdy trening obejmował to co w Kyokushin jest najważniejsze: kihon, ido geiko, kata i kumie oraz przełamywanie sowich słabości i barier. Nie było więc czegoś co do tej sztuki walki nie pasuje. Zmęczenie, walka ze swoimi słabościami, ciężka praca na każdym treningu oraz setki wykonywanych technik w dzień i w nocy to właśnie wyzwania, z którymi zmierzyli się uczestnicy tegorocznego obozu na Litwie. Trzy treningi dziennie prowadzone przez litewskich instruktorów, w tym treningi Kadry Narodowej, bez względu na słońce czy ulewny deszcz, który nas powitał a także i miejsce treningów takie jak plaża, boisko czy okoliczne drogi, po których odbywały się poranne biegi, były źródłem cennej wiedzy a także sposobem lepszego poznania tajników litewskiej szkoły Kyoksuhin.
Nie bez przesady będzie stwierdzenie, że jest to najlepsza szkoła w Europie i jedna z czołowych w świecie. Wspomnieć wystarczy chociażby takich karateków jak Paulius Klapatauskas, Dariusz Gudauskas, Donatas Imbras, Lukas Kubilius czy nasz przyjaciel Andrzej Milewski, którzy są wielokrotnymi medalistami najważniejszych imprez Kyokushin, takich jak Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata oraz Puchar Świata.
Ponadto tegoroczny obóz swoją obecnością zaszczycił shihan Jesus Talan (6 dan) z Hiszpanii, a także, sensei Vladimir Lawrynowicz (4 dan) z Łotwy, sepami Dimitar Popov (2 dan) z Bułgarii - pięciokrotny Mistrz Europy oraz medalista Pucharu Świata z 2005 roku oraz sensei Edit Abraham (3 dan) z Węgier, aktualna Mistrzyni Europy. Obecni na obozie byli także inni utytułowani zawodnicy litewscy jak Lukas Kubilius - Mistrz Europy 2008, Andrzej Milewski, Dariusz Gudauskas oraz sepami Donatas Imbras V-ce Mistrz Świata z Tokio 2007. Pieczę merytoryczną nad całym obozem i poszczególnymi treningami miał trener Kadry Narodowej sensei Vladimir Silvaszko 4 dan.
Obóz to nie tylko treningi, ale także nawiązywanie nowych i zacieśnianie starych znajomości. Doskonałym momentem do wymiany poglądów na temat Kyokushin i aspektów z nim związanych, a także dyskusji na wiele różnych tematów była Sayonara, która odbyła się na zakończenie obozu. Rozmowy z sensei Silvaszko i sensei Klapatauskasem oraz z innymi karateka, na temat treningów, historii Kyokushin, zawodów i wielu innych rzeczy, były szczególnie miłymi momentami.
Podziękowania i wyraz sympatii składamy także Aleksiejowi Svešnikovas oraz wielu przyjaciołom z poprzednich wizyt na Litwie. Osu!
Podsumowując należy stwierdzić, że możliwość udziału w tym zgrupowaniu, możliwość treningu oraz konfrontacji i weryfikacji swoich umiejętności z najlepszymi karatekami w Europie, daje olbrzymie doświadczenie i ogromną wiedzę co do kierunku w jakim należy iść, aby móc mierzyć się z najlepszymi.
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
all4web