Galeria

Partnerzy Husarii

Patronat medialny

Aktywny Szczecin - aktywna strona Szczecina

Szczecin - miastoHusaria - Floating Garden Szczecin

Nad jeziorem coraz bezpieczniej

W dniach 26-27.08.2019 sensei Dariusz, sensei Ewa, sensei Agnieszka oraz senpai Arek realizowali szkolenie z zakresu PADI Rescue Diver, które ukończyli z sukcesem zdając egzaminy teoretyczne oraz egzamin praktyczny z przeprowadzenia akcji ratunkowej w symulowanym wypadku nurkowym. Cieszymy się, że dzięki m.in. Wam na nurkowiskach będzie bezpieczniej. Gratulujemy i życzymy wielu udanych nurkowań z Husarią !!! OSU!!!

 

Wschodnioeuropejski Obóz Kyokushin Karate 2019

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że podczas kiedy większa część Husarii przebywała na obozie sportowym w Stegnie, to kilku naszych instruktorów wzięło udział w europejskim egzaminie na stopnie mistrzowskie, który wszyscy ukończyli z sukcesem. W wyniku egzaminu Adam Tracz, Sebastian Pawlak i Agnieszka Słoma uzyskali pierwszy stopień mistrzowski 1 DAN, natomiast senpai Kinga Barańska zdała na 1 kyu. GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.OSU!!!

 

seminarium z shihan Kuzminem 2019

W dniach 23-25.08.2019 Husarze wzięli udział w zorganizowanym w Olsztynie przez shihan Tomasza Basiaka seminarium szkoleniowym z shihan Aleksandrem Kuzminem z Ukrainy. Potężna dawka wiedzy i materiału do samodoskonalenia drogi karate kyokushin zabrana zostaje przez nas do Szczecina. Obóz przebiegł w bardzo przyjaznej atmosferze. Żadnych gierek - Tylko karate. Shihan Tomkowi dziękujemy za już kolejne zaproszenie, natomiast shihan Aleksandrowi za głębię i istotę tego co robimy. Do zobaczenia na treningach w stolicy pomorza zachodniego już 02.09.2019. OSU!!!

 

Szczeciński Półmaraton 2019

Żar lał się z nieba podczas 40. PKO Półmaratonu Szczecin, ale nie przeszkodziło to Husarzom w pokonaniu bardzo trudnej i wymagającej trasy 21 km i 97 m oraz trasy biegu towarzyszącego 10 km. Było ciężko... długie podbiegi, kostka brukowa i temperatura sprawiły, że trzeba było wykazać się dużym hartem ducha. Ale nikt się nie poddał. Gratulujemy Kingdze Ślosarskiej-Łazarskiej, Magdalenie Dźwigał, Grażynie Zielińskiej, Joannie Świątek, Krzysztofowi Borowskiemu, Kindze Barańskiej, Sebastianowi Pawlakowi i Magdalenie Kosmalskiej. Dziękujemy również wsparciu na rowerach: Kamili Bunikowskiej, Maćkowi Bunikowskiemu i Jarosławowi Kosmalskiemu, bez nich ten bieg byłby jeszcze trudniejszy do ukończenia. OSU!!!

 

Nowy sezon treningowy tuż , tuż...

Wakacje dobiegają końca i wszyscy jesteśmy już stęsknieni za szkołą i treningami :) . W związku z tym prezentujemy Państwu nowy grafik treningów, który obowiązywać będzie od dnia 02.09.2019r. kiedy to rozpoczniemy nowy sezon w Husarii. Do najważniejszych zmian w grafiku należą:

1) brak treningów judo - niestety instruktor musiał zrezygnować z przyczyn zawodowych.

2) dodatkowe treningi kihon i kata dla początkujących w tygodniu , prowadzone zarówno na prawo jak i lewobrzeżu. Liczymy na duża frekwencję.

3) Codzienne, indywidualne treningi poranne na dojo pod okiem sensei Radka.

Do zobaczenia na dojo!!!

Załączniki:
Pobierz plik (treningi 2019-2020 ver 1.0.jpg)treningi 2019-2020 ver 1.0.jpg[terminarz treningów 2019-2020]357 Kb
Pobierz plik (Tygodniowy terminarz treningów - ver. 1,0.xls)Tygodniowy terminarz treningów - ver. 1,0.xls[ ]32 Kb
 

Kolejni Instruktorzy Husarii Nurkami

Mamy niebywałą przyjemność, że do grona płetwonurkowego dołączyli kolejni instruktorzy sekcji Kyokushin Karate naszego Klubu. W dniu 18.08.2019 senpai Kinga Barańska i senpai Jarosław Kosmalski ukończyli kurs podstwaowy nurkowania Open Water Diver PADI. GRATULUJEMY!!! OSU!!!

 

Rośnie grono Husariowych Płetwonurków

Oliwier Błaszczak z sukcesem ukończył podstawowy kurs nurkowania PADI OWD. Gratulujemy i  życzymy wielu udanych i bezpiecznych nurkowań z Husarią. OSU!!!

 

Letni Obóz Sportowy 2019 za nami

W dniach 14-24.07.2019 niespełna 80 osobowa grupa Husarzy wzięła udział w kolejnej edycji letniego obozu sportowego. Tym razem Husarska flaga powiewała przez 11 dni nad nadmorskim ośrodkiem wczasowym Koral w Stegnie. W czasie naszego zgrupowania, husarze doskonalili i poznawali nowe elementy kata, bunkai oraz samoobrony. Pomiędzy treningami znaleźliśmy czas na zwiedzenie gdańskiej starówki i Europejskiego Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Zwiedziliśmy również zamek w Malborku nocą w towarzystwie rycerzy i duchów, co szczególnie podobało się naszym podopiecznym. W ramach obozu wzięliśmy również udział w niezliczonej ilości konkurencji sportowych, po których najlepsi zostali nagrodzeni przez kadrę dyplomami. Wszyscy wróciliśmy do Szczecina uśmiechnięci i zadowoleni, bogatsi o nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenia. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z obozu <<TUTAJ>>.Do zobaczenia za rok w dniach 10-20.07.2020 w Jastrzębiej Górze, gdzie w programie przewidujemy zajęcia na fly-board, zwiedzanie Gdyni w tym okrętów Błyskawica i Dar Pomorza, wizyty w Aquaparku w Redzie, gdzie można popływać w towarzystwie rekinów oraz moc innych atrakcji i treningów. OSU!!!

 

Nowi Nurkowie w Husarii

Minione weekendy były bardzo pracowite dla Husariowych Instruktorów Nurkowania, którzy finalizowali szkolenia swoich podopiecznych. Z dumą, mamy zaszczyt ogłosić, iż senpai Magdalena Kosmalska i senpai Grażyna Zielińska ukończyły z sukcesem podstawowy  kurs nurkowania PADI OWD. Gratulujemy wytrwałości, odwagi oraz życzymy wielu udanych i bezpiecznych nurkowań odkrywających przed Wami podwodną przygodę. OSU!!!

 

Ognisko Husariowe

Jeszcze nie opadł kurz po wczorajszym turnieju Kyokushin Challenge 2019, a już dzisiaj Husarze bawili się wspólnie na klubowym ognisku. W ramach imprezy sempai Ola i sempai Wiktor przygotowali ogrom sportowych rozgrywek i zabaw ruchowych, podczas których licznie zgromadzone dzieci otrzymywały słodycze. Na zakończenie sensei Radek wraz z instruktorami SKS HUSARIA rozdali certyfikaty z ostatniej sesji egzaminacyjnej. Było superancko!!! Dziękujemy!!! OSU!!!

 

"Kyokushin Challenge 2019"

W dniu 15.06.2019 na Hali Miejskiej przy ul. Twardowskiego 12b w Szczecinie rozegrana została dziewiąta edycja Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin "Kyokushin Challenge 2019". W tym roku w grodzie gryfa do rywalizacji stanęło 280 zawodników z 15 ośrodków kyokushin. Rywalizacja była bardzo zacięta pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i zadbali o zminimalizowanie skutków towarzyszących nam upałów rozdając zawodnikom i publiczności wodę oraz montując wiele wiatraków. Tegoroczna edycja Kyokushin Challenge była szczególną, gdyż było to preludium do organizowanych przez Husarzy Mistrzostw Polski Seniorów OPEN, które odbędą się po raz pierwszy w Szczecinie już w październiku na sali SDS. Stąd też podczas turnieju Husarze rozdawali wiele prezentów i niespodzianek promujących to właśnie wydarzenie. Turniej był również okazją do premiery filmu promującego Mistrzostwa Polski w Szczecinie. W wyniku sportowej rywalizacji, w klasyfikacji drużynowej Husaria Szczecin uplasowała się na pierwszym miejscu, przed Drawskiem Pomorskim i Koszalinem. Wszystkim gratulujemy udanych występów i pokonania własnych słabości oraz lęku. Do zobaczenia w październiku na Mistrzostwach Polski Open. OSU!!! Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem końcowym oraz z fotorelacją dzięki uprzejmości senpai Tomasza Borowskiego - <<TUTAJ>>

Załączniki:
Pobierz plik (KCh2019 Komunikat końcowy.pdf)KCh2019 Komunikat końcowy.pdf[ ]419 Kb
 

I po egzaminach...

W dniu 01.06.2019 prawie stu osiemdziesięciu Husarzy wzięło udział w letniej sesji egzaminacyjnej, podczas której wykazali się dużą wiedzą, umiejętnościami oraz ogromnym duchem walki. Mimo wysokiego poziomu wymagań stawianych uczestnikom, zdecydowana większość z nich wyszła z próby własnych umiejętności zwycięsko, zdając egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe kyu. Instruktorzy pamiętali, że egzamin odbywał się podczas Dnia Dziecka  i wręczyli każdemu z uczestników egzaminu balony i słodycze. Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze Kyokushin Karate. Tym którym się nie udało, życzymy dużo wytrwałości i powodzenia na kolejnej sesji egzaminacyjnej, która już w grudniu.  Lista  karateka, którzy pomyślnie przeszli próbę swoich możliwości dostępna jest w zakładce więcej. Zapraszamy również do zapoznania się z fotorelacją z egzaminu opublikowaną na FB   OSU!!!

Czytaj więcej: I po egzaminach...
 

Akademickie Mistrzsotwa Polski Karate Kyokushin

W dniu 11.05.2019 senpai Wiktor Hadała, jako jedyny reprezentant Szczecina, wziął udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin. Niestety po ostatnich sukcesach na Mistrzostwach Makroregionu i Wagowych Mistrzostwach Polski, przyszedł czas na sportową porażkę. Wiktor w walce o wejście do strefy medalowej, mimo dobrego przygotowania technicznego i taktycznego, musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, ubiegłorocznego mistrza w tej kategorii. Wiedząc, że porażka jest dużo lepszym nauczycielem niż sukces, życzymy Wiktorowi wielu sukcesów w kolejnych startach. OSU!!!

 

Sukces Husarii na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży 2019

W dniu 11.05.2019 sześćdziesięciopięcio osobowa reprezentacja HUSARII wzięła udział w kolejnej edycji Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży Kyokushin Karate, która w tym roku odbyła się w Drawsku Pomorskim. Nasi reprezentanci zdobyli grad medali plasując się na PIERWSZYM miejscu w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy reprezentanci grodu gryfa wykazali się ogromnym duchem walki i dużymi umiejętnościami technicznymi. W turnieju udział wzięło 231 zawodników z terenu całego województwa zachodniopomorskiego. Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania wszystkim instruktorom Husarii za wzorowe przygotowanie swoich podopiecznych, Rodzicom obecnym na turnieju za super opiekę nad naszymi maluchami i gorący doping, a Panu Bartoszowi Kwiatkowskiemu oraz senpai Paulinie Balc-Teodorczyk za świetne fotorelacje. Gratulacje HUSARIO!!! OSU!!! Lista Husarzy, którzy stanęli na podium w zakładce <<więcej>>.

Czytaj więcej: Sukces Husarii na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży 2019
 

Husarskie skrzydła dla życia

W dniu 5 maja 2019 r. reprezentacja Husarii wzięła udział w charytatywnym biegu Wings for Life. Jest to globalna inicjatywa, odbywająca się jednocześnie w wielu krajach. Celem Wings for Life World Run jest zbieranie środków na badania naukowe nad leczeniem uszkodzonego rdzenia kręgowego. Bieg ten jest wyjątkowy bo nie posiada klasycznej linii mety, a metę wyznacza samochód pościgowy, który wyrusza 30 minut po starcie biegu. Ponownie samochód pościgowy prowadził Adam Małysz! Gdy samochód pościgowy minie zawodnika, ten kończy bieg. Zatem to w głównej mierze wyścig z samym sobą. W tym roku w Poznaniu w szczytnym celu wśród 8 tysięcy zawodników pobiegli senpai Pola (7,11 km) z mężem, senpai Grażyna (11,82 km), senpai Jarosław (11,60 km), senpai Magda (11,59 km), senpai Magda Dz. (14,65 km) z mężem orazsenpai Kinga z rekordowym rezultatem 17,71 km!
Atmosfera biegu była niesamowita. Biegacze, osoby na wózkach inwalidzkich oraz w egzoszkieletach robiły ogromne wrażenie. Szczerze polecamy udział w takich imprezach. OSU!!!

 

Husarz medalistą Wagowych Mistrzostw Polski Karate Kyokushin

W dniu 27.04.2019 reprezentant Szczecińskiego Klubu Sportowego Husaria, sempai Wiktor Hadała wywalczył brązowy medal Wagowych Mistrzostw Polski Seniorów w kumite, które rozegrane zostały w Lipnie. Wielkie gratulacje dla naszego młodego zawodnika, ciągle wspinającego się na szczyty swoich możliwości. Jesteśmy pewni, że to nie jest jego ostatnie słowo. Podziękowania kierujemy również do sensei Piotra Kos, który był pierwszym mistrzem naszego zawodnika. Ponad to, sensei Jakub Pawłowicz, reprezentant Złocieńca, na co dzień trenujący w Husarii, został również brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Wszystkim Gratulujemy!!! OSU!!!

 

Wojewódzka Olimpiada Młodzieży 2019

OSU!! otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży 2019, która odbędzie się w dniu 11.05.2019 w Drawsku Pomorskim. Wszystkich Husarzy zapraszamy do udziału w turnieju, gdzie rozgrywane będą konkurencje kumite bez kontaktu (dzieci do 9 roku życia), kumite lekki kontakt (dzieci 9-11 lat), kumite semi-kontakt (dzieci 12-15 lat), kata i kata drużynowe. Bardzo proszę o ściągniecie załączonego oświadczenia rodziców, wypełnienie go i dostarczenie do instruktorów do dnia 31.04.2019. Koszt wyjazdu to 20 pln płatne na konto klubu do dnia 31.04.2019 - kwota przeznaczona zostanie na zabezpieczenie transportu. Planujemy udział ok. 50 Husarzy. Zapraszamy do wspólnej zabawy. OSU!!!

Załączniki:
Pobierz plik (oświadczenie rodziców.doc)oświadczenie rodziców.doc[ ]35 Kb
 

Strona 1 z 27