SKS Husaria Karate Szczecin

XXXVII Mistrzostwa Polski

30 maja w Warszawie w hali OSiR Dzielnicy Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B, odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin.Organizatorem turnieju był Mazowiecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Rafała Tomalę. Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak.W zawodach wystartowało 120 zawodników z całej Polski w tym jako jedyny reprezentujący Sekcję Kyokushin Karate Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA, sempai Tomasz SIEWIERSKI, rywalizujący w kategorii do 70 kg.
Młody zawodnik, do niedawna junior, dobrze rozpoczał swoje starty w seniorach, wygrywając swoją pierwszą walkę, gdzie w bardzo ladnym stylu pokonał reprezentanta Chrzanowa. Niestety pech sprawił, że podczas tej walki doznał kontuzji śródstopia, która to bardzo poważnie ograniczała jego możliwości poruszania się po tatami. Pomimo bólu, zawodnik postanowił walczyć dalej. W kolejnym pojedynku zmierzył się z reprezentantem Zielonej Góry, Markiem MADEJEM. Mimo odniesionej kontuzj nasz zawodnik postawił poprzeczkę wysoko i nie poddał walki do końca. Odwaga i twardy charakter Tomka przegrał jednak z doznanym urazem, w efekcie czego uległ on zawodnikowi Zielonej Góry.
- Jako trener jestem bardzo zadowolony ze startu Tomasza, bo Mistrzostwa Polski to impreza trudna, szczególnie biorąc pod uwagę młody wiek zawodnika  – mówi Radosław Ambroziak.