SKS Husaria Karate Szczecin

HUSARIA Wicemistrzem Polski Zachodniej

Dnia 13 marca 2010 r. w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego. W imprezie wzięło udział 180 zawodników z 35 ośrodków. Organizatorem mistrzostw był Poznański Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Mirosława Kopielskiego /3 DAN/. Sędzią głónym był shihan Andrzej Drewniak.  Reprezentacja Szczecińskiego Klubu Sportowego stoczyła wiele walk na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy Kyokushin Karate zdobyli aż sześć medali ,zdobywając drużynowo  bardzo wysokie drugie miejsce. Szczecinianie dosłownie zdominowali kategorię lekką (do 70 kg), zajmując całe podium: 1 m. Tomasz SIEWIERSKI, 2m. Piotr MACHCIŃSKI, 3 m. Ryszard RADZISZ. W kategorii do 80 kg na najniższym stopniu "pudła" stanął Grzegorz SZOT, który to w bardzo ładnym stylu wygrał 3 walki, ulegając dopiero w półfinale doświadczonemu zawodnikowi z Wejherowa (Borowski Patryk), który to wygrał rywalizację w tej wadze. Nadmienić tutaj należy, iż był to pierwszy start zawodnika Husarii w zawodach tak wysokiej rangi, co dodatkowo potęguje jego sukces. W kategorii open (powyżej 80 kg) bardzo dobrze zaprezentował się, ważący zaledwie 86 kg,  Norbert KORCZYŃSKI, który wywalczył srebrny krążek w tej najbardziej prestiżowej kategorii wagowej. Norbert zdecydowanie wygrał wszystkie pojedynki prowadzące do walki finałowej, niejednokrotnie nokautując po drodze dużo cięższych od siebie, ważących nawet powyżej 100kg, zawodników. Zawodnik SKS HUSARIA uległ dopiero w finale, po bardzo wyrównanej walce, Szymonowi Kantowskiemu z Inowrocławia. Należałoby również odnotować udany występ najmłodszego reprezentanta HUSARII, walczącego w kategorii młodzików do 60 kg, 14-letniego Wiktora WITEK. Ten młody, obiecujący i stale rozwijający się zawodnik zajął III miejsce, przegrywając minimalną decyzją sędziów z Jakubem Pawłowiczem ze Złocieńca, tym samym dosłownie ocierając się o szansę walki o najwyższe podium. Pozostali członkowie reprezentacji Szczecina to: Maciej ZALEWSKI, Artur BLICHAR, Michał RABCEWICZ. Wszyscy trzej wykazali się wysokimi umiejętnościami technicznymi, taktycznymi oraz ogromnym sercem do walki. "...Przy tak dynamicznym rozwoju Klubu i umiejętności wszystkich wymienionych zawodników Sekcji Kyokushin Karate Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA z nadzieją patrzę w przyszłość naszych reprezentantów i liczę na kolejne medale na imprezach ogólnopolskich i być może międzynarodowych..." - mówi sensei Radosław AMBROZIAK /2 DAN/ kierownik szczecińskiego ośrodka Kyokushin Karate. Zapraszamy do oglądania walk naszych zawodników - tutaj...