SKS Husaria Karate Szczecin

Sukces reprezentacji Ju-Jitsu w Jeleniej Górze

Stowarzyszenie Rio Grappling Club Jelenia Góra w dniu 11.06.2011, było organizatorem zawodów w Brazylijskim Jiu Jitsu w obiekcie MOS przy ul. Złotniczej 12. Zawodnicy walczyli o „Puchar miasta Jeleniej Góry”. Rozgrywki zostały przeprowadzone zgodnie z zasadami CBJJ. Na zawody zaproszono reprezentacje klubów z sąsiednich państw. Szczeciński Klub Sportowy HUSARIA reprezentowała 7 osobowa załoga w składzie Piotr DOWEJNIS kat. -76kg, Kevin ZAGRODNY-KUCZER kat. -94kg, Marcin KOWAL kat. +94kg, Robert BUZALSKI kat -82kg, Asia POPIELARCZYK kat.-64kg, Małgorzata ŚWIERCZYŃSKA kat. +64kg, Kamila SŁOWIKOWSKA kat. -64kg, pod bacznym okiem sensei Dariusza MARCINKOWSKIEGO /2Dan/. Nasi HUSARZE wrócili z czterema krążkami. Robert BUZALSKI zajął 3 miejsce w swojej kategorii, Asia POPIELARCZYK oraz Małgosia ŚWIERCZYŃSKA wróciły ze srebrem a Kamila SŁOWIKOWSKA zdobyła złoty medal. Był to pierwszy start w/w zawodników Sekcji Ju-Jitsu Szczecińskiego Klubu Sportowego HUSARIA na obcej ziemi. Jak widać potrafią oni walczyć nawet na obcych tatami. Życzymy dalszych sukcesów.